Entries by Class

Difficult Long (16)
Nome Team Anno Sicard Country D1D2D3D4D5
Pobega Davor OK Tivoli 1972 0
Granzotto Riccardo Or. Tarzo 2005 8082669
Skjeset Anders Vang OL 1980 9201457
Wilson Tyler United States Military Academy Orienteering Club 2002 0
Wittberger Georg HSV OL Wiener Neustadt 1970 8161270
Alyas Ellan na 1970 2087492
Leroyer Anthony Freidig 1975 7797505
Lynum Bjørnar Freidig 1970 1003342
Hudson Ginny BOKM 1962 8467600
Gangaune Snorre Freidig 1975 0
Chu Hing Shing HKOC 1968 1815777
Nadera Dariusz CX80 POLSKA 1968 8195856
Chrástová Tereza SK Studenec 2002 8656737
Chrast Tomas SK Studenec 1974 8670473
Saramäki Markus Lynx 1984 0
Gariboldi Alessandra Nirvana Verde 1979 8270316

Difficult Medium (23)
Nome Team Anno Sicard Country D1D2D3D4D5
Skjeset Kine Sofie Sandstad Frol IL 1985 8043399
Peltola Otto Bemböle OC 2007 1399873
Peltola Eemil Bemböle OC 2005 1392317
Kalnitski Aliaksandr Asa Tel Avive 1986 8509402
Ikäheimonen Saga OC Grani 2006 0
Pontaplev Vasilii Avala 1971 0
Malmi Ilkka Helsingin suunnistajat 1974 Rent
Watts Jocelyn Yarra Valley 1961 8007040
Solberg-Hansen Terje Kjelsås IL 1977 0
Anker Elisabeth Kjelsås IL 1985 0
Archipovas Justinas OK Perkunas 1982 8330694
Lizana Sabaté Júlia COC Catalunya 2005 1409167
Riudor Ribó Maria COC Catalunya 2005 1409178
Mjølhus Thomas Berge OL Trollelg 1973 2123808
Arvidsson Jeanette OK Fryksdalen 1979 7906146
Pons Miles Laura Murcia-O 1976 0
Hueber François COSE 1960 7003209
Juhola Piia Rasti-Lukko 1973 7211519
Monzardo Matteo L'ORMA 1989 8086455
Menescardi Paolo L'ORMA 1983 2229798
Barluzzi Andrea L'ORMA 1992 8026599
Cazzolato Ben Wildfire Australia 1969 8300469
Andelmaa Juha-Pekka Angelniemen Ankkuri 1978 8500783

Difficult Short (32)
Nome Team Anno Sicard Country D1D2D3D4D5
Jylhä Sirpa Espoon Suunta Nostalgia 1973 0
Chepelin Evgueni ELO 1961 0
Filipczak Jagoda UNTS Warszawa 1994 8013838
Thunström Helena Korsnäs IF:s OK 1965 Rent
Illum Marianne Søllerød OK 1966 8326981
Dahlberg Maria Jönköpings OK 1977 8197705
Munk-Petersen Dorte Søllerød OK 1967 2086054
Pajuoja Pekka Lynx Vantaa 1960 601960
Thrane Susanne Søllerød OK 1962 7201390
Linde Esben Sollerod OK 1984 Rent
Linde Vibeke Sollerod OK 1957 Rent
Linde Ditte Sollerod OK 1984 Rent
Ahola-Virtanen Tanja Hämeenlinnan Suunnistajat 1970 436853
Christiansen Mette Bæk Søllerød OK 1978 1411616
Andersen Bettina Katy Søllerød OK 1963 9005298
Balagué Rocio Falköpings AIK OK 1985 78500503
Reinertsen Ingerid Freidig 1975 7181945
Torgersen Tomas Oddersjaa 1985 1351310
Cheung Bo Ling HKOC 1969 1815956
Nadera Agata CX80 POLSKA 1969 8160375
Ruiz Nuria Ori-Estarreja 1992 1304089
Kulinich Olha SRD SK 1984 8210784
Dienienė Archipova Saulė OK Perkunas 1978 8119568
Andelmaa Heidi Angelniemen Ankkuri 1981 8503531
Buffat Michel Buffat Family 1966 8100466
Buffat Ursula Buffat Family 1967 8662068
Janischowsky Petra OLG Regensburg 1965 8110665
Sbarra Marco SCACCO MATTO A 1971 2119194
Mjølhus Marianne Berge OL Trollelg 1977 2123811
Penkovskaya Mira Mira 2009 0
Cortese Serena A7C SOK 2006 1452432
Kelly Lan Wildfire Australia 1967 8061067

Easy Long (11)
Nome Team Anno Sicard Country D1D2D3D4D5
Vecellio Mauro Vicenza Orienteering Team 0174 1960 8100082
Savorgnano Lory Meri Vicenza Orienteering Team 0174 1960 8100062
Ugrin Maja OK Tivoli 1972 0
Ness-Jensen Lene Marit Frol IL 1977 8064481
Dahlberg Patrik Jönköpings OK 1975 8197512
Jensen Jette Nygaard Søllerød OK 1968 1985014
Arnesson Hanna Lindebygdens ok 1980 7727199
Bergstöm Ann OK Södertörn 1966 0
Cortese Gloria A7C SOK 1998 1459036
Christensen Marte Oppsal Orientering 1981 1429428
Nikolaisen Alfred Oppsal Orientering 2008 Rent

Easy Medium (13)
Nome Team Anno Sicard Country D1D2D3D4D5
Lesteberg Eirik Kongsberg 2009 7500646
Zarantonello Giuseppina Vicenza Orienteering Team 0174 1948 2114251
Jarvensivu Timo Helsingin Suunnistajat 1977 Rent
Ferreira Margarida Quintas-feiras 1991 0
Frias Francisca Quintas-feiras 1996 0
Hoven Nina Iren Oppsal IF 1980 Rent
Lubans Edgars Auseklis IK 1974 8018811
Krause Marianne ULU`S REISEWELT 1965 2066405
Krause Saxon ULU`S REISEWELT 2005 8656784
Sakshaug Torstein Wing OK 1978 Rent
Kuntze Alexandra Thüringen 1973 8001256
Rigon Stefania A7C SOK 1975 Rent
Savchenko Valentyna Sever 1977 8653459

Easy Short (15)
Nome Team Anno Sicard Country D1D2D3D4D5
Ness-Jensen Tuva Frol IL 2010 8044529
Ness-Jensen Linnea Frol IL 2007 8064536
Olausson Siw OK Orinto 1951 15217
Greminger Helene ULU`S REISEWELT 1955 8640968
Cobos Gracia Iria Ibón Zaragoza 2015 2101337
Socha Stanislaw Stowarzyszenie Team 1952 8093114
Španělová Markéta OK Dobris 1971 2125351
Barca Milena Gruppo Orientisti Vallemaggia 2010 8665886
Torgersen Tabitha Oddersjaa 1984 1351311
Leumann Herta Allegra 1950 1420018
Wegmüller Rodolf Allegra 1950 62343
Suntila Tiina Turun Metsänkävijät 1976 1399931
Kořanová Daniela VSK Mendelu Brno 2015 330625
Cortese Gianni A7C SOK 1971 Rent
Virtanen Joona Rasti-Lukko 2003 232653

M 21 Long (14)
Nome Team Anno Sicard Country D1D2D3D4D5
Müller Markus OSC Kassel 1979 2795
Důrek Milan OK Slavia Hradec Králové 1991 8663191
Fröjd Henrik Rehns BK 1989 0
Kume Junya O-kurayama 1995 Rent
McGillicuddy Luke BOKM 1993 400436
Bühlmann Noah Vierwaldstätter Orienteers 1999 8030599
Ježek Vit OK Jilemnice 1999 7210404
Carlsson Carl Nyköpings OK 1999 8032399
Ingström Jakob Nyköpings OK 2000 8042700
Brice Rausin Olve 1992 0
Tatsuya Fujisawa KROK 2000 Rent
Haines Angus Wildfire Australia 2000 8008500
Jirásek Kryštof 603Jc_08 2001 7944
Dvorsky Vojtech KVS Sumperk 1994 8482075

M 21 Short (19)
Nome Team Anno Sicard Country D1D2D3D4D5
Salgò Stefano Mosaico 2000 8040015
Greco Giovanni Mosaico 1965 8090265
Skuja Rihards Skujas 1989 2302324
Peltola Arttu Bemböle OC 2003 2033845
Illum Ulrik Søllerød OK 1965 8436030
Isaksen Jonas FIF Hillerød Orientering 1991 2056747
Oscarsson Andreas Søllerød OK 2001 0
Oscarsson Magnus Søllerød OK 1966 0
Hagedorn Mogens Søllerød OK 1966 8268904
Jepsen Svend-Erik Søllerød OK 1961 8012350
Palsgaard David Søllerød OK 1973 8506712
Moeller Sune Søllerød OK 1974 8664217
Barnett Ewan IKNV 1998 8657688
WALET Erwann ALCO 1996 0
Nanni Francesco Pol.Circolo Dozza 1984 8001447
Ranestad Vegard Stavanger Orienteringsklubb 2003 8190203
Nilsson William Nyköpings OK 2000 8042628
Knuhtsen Steen Søllerød OK 1964 1411288
Amadò Maurizio Unitas Malcantone 1970 8499555

M Elite (47)
Nome Team Anno Sicard Country D1D2D3D4D5
Hirayama Ryota Ciba OLK 1996 8506453
Parkkinen Jarno KooVee 1981 9812608
Scott Toby OLV Steinberg 1991 8260291
Berzell Erik OK Tisaren 1995 8030595
Chepelin Oleg Interlopers 1986 501087
Pihl Peeter Saue Tammed 1984 8085194
Astrade Gaspard ECHO73 1999 8057305
Iglesias de Álava Guillermo Murcia-O 1995 8432108
Isaksen Felix FIF Hillerod 2002 8160402
Boström Mårten IFK Lidingö 1982 8208031
Tervo Tuomas Pihkaniskat 1983 830109
Barnett Andrew IKNV 1993 8642295
Troeng Jan OK Linné 1981 8022939
Grønli Jonas Freidig 2001 0
Ek Ludvig Simonsen Travel 1999 8131399
Kittilsen Vegard Freidig 2001 8112622
Gailis Andris Auseklis IK 1992 8629210
Storhov Oskar Spets OK Linné 1999 8300199
Hrouda Matěj OK Jilemnice 1998 2035717
Gottstein Jonáš OK Jilemnice 2001 8660463
Valenta Ondřej OK Jilemnice 2004 8226326
Salaba Dan OK Jilemnice 2004 8680328
Kriszat-Løvfald Kornelius OK Linné 2002 8047300
Liukkonen Oskari Hiidenkiertäjät 1987 0
Sandvold Sverre Turter Nydalens SK 1992 0
Sorvisto Juha Lahden Suunnistajay -37 1984 0
Strand Henning Ntnui 2003 8511127
Lassen Tue Silkeborg OK 1985 8500984
Kindborn Hugo Växjö OK 2003 8030129
Frattari Giacomo Schmidt Silkeborg OK 1992 8635877
Guarda Giacomo Erebus Orientamento Vicenza 2000 0
Carlsson Philip Nyköpings OK 2001 8010814
Dahlberg Simon OK Nolaskogsarna 1999 8099326
Kamsvåg Styrk Hundseid IL Tyrving 1999 0
Tonneau Corentin OLVE 1988 8031993
Fortunato Jorge Ori-Estarreja 1989 8002816
Aas Henrik Fredriksen Ntnui 2000 8202000
Flågen Bjørn Anders NTNUI 1999 8190199
Trofast Filip Bredaryds SOK 1999 8221299
Storhov Simen Spets Freidig 2001 8160701
Lima Gabriel Dufles COUFRJ 1988 8028892
Svergja John Kasper Nydalens SK 1996 0
Oram Jonty Auckland Orienteering Club 1995 8199507
Berg Lofthus Jacob BUL-Tromsø 1993 0
Cherry Alan Nydalen SK 1991 0
Voitanik Denys Sever 1999 8099112
Lynum Kristian Fredrik Freidig 2000 8224883

M10 (27)
Nome Team Anno Sicard Country D1D2D3D4D5
Rodem Mads Nydalens SK 2015 0
Joensuu Monte KooVee 2019 9812608
Hemmyr Noel Järla Orientering 2016 1160823
Lund-Filtenborg Magne Silkeborg OK 2015 31324
Haraldsson Bruno Järla Orientering 2016 1160419
Schuster Guidolin Kilian AD Trento Orienteering 2014 1070214
Skjeset Håkon Gjessing Vang OL 2015 259398
Ness-Jensen Trym Frol IL 2014 8064515
Löwegren Petter IFK Göteborg Orientering 2015 7151125
Hoven Fjogstad Benjamin Oppsal IF 2015 Rent
Linde Birk Sollerod OK 2016 Rent
Gilgien Adrian Nydalen SK 2015 0
Wangensteen Oliver Silvia Rasmusson 2015 0
Lassen Mathias Linde Silkeborg OK 2017 1406158
Gagné Philippe K. Ramblers 2015 1967021
Skoglund Leithe Sigurd Frol IL 2014 7505010
Solberg-Hansen Sondre Anker Kjelsås IL 2015 266905
Tervo Joonas Pihkaniskat 2015 2631
Tervo Lenni Pihkaniskat 2017 2657
Saramäki Samuel Lynx 2014 251152
Archipovas Vincas OK Perkunas 2015 8625249
Calzada Lucio Jurgi COBI 2014 8520372
Myhren Cherokee Domnarvet GOIF 2014 790703
Duda Mark Sever 2015 8653590
Mizerniuk Timur Sever 2015 1083328
Polskyi Mykhailo Sever 2015 8653880
Vasiliev Yehor Sever 2014 8653589

M11-12 (30)
Nome Team Anno Sicard Country D1D2D3D4D5
Wessfeldt Elias Skåneslättens OL 2013 2100569
Hemmyr Elliot Järla Orientering 2013 1307177
Haraldsson Olle Järla Orientering 2013 1311131
Junek Kryštof SK Studenec 2012 8680407
Zhuravlev Ivan Devyni 2012 2130250
Chepelin Inis Interlopers 2013 8440606
Skjeset Ville Sandstad Frol IL 2013 259309
Löwegren Assar IFK Göteborg Orientering 2013 7081013
Myklatun Ola Tyrving 2012 0
Pihl Timo Saue Tammed 2013 418169
Carlet Andrea OR. TARZO 2013 8501702
Hoven Fjogstad Oskar Oppsal IF 2012 Rent
Rigamonti Olmo O-92 Piano di Magadino 2012 8220312
Goikoetxea Oxel GOT 2013 8101113
Glier Matyáš Glier 2013 8183127
Iversen Simon Mitchell Verdal OK 2013 1426978
Bøhle Sverre Freidig 2012 1020612
Pollock Elio Gruppo Orientisti Vallemaggia 2013 8160113
Avaste Hendrik Saue Tammed 2012 8039978
Gagné Henri K. Ramblers 2013 2029190
Kostak Hubert OK Dobris 2013 7008105
Solberg-Hansen Aksel Anker Kjelsås IL 2013 266826
Tóth Balázs Gergő SAS - ARAK 2013 8030113
Zabaleta Beñat GOT (Gipuzkoako Orientazio Taldea) 2012 Rent
Battisti Jacopo Orienteering Pergine 2012 7201852
Mitxelena Ekain GOT 2012 Rent
Ivanov Denys Sever 2012 7200280
Boyko Ilya OXYGEN 2012 2771456
Posypaiko Yehor Sever 2012 2146712
Mokryi Mykhailo Sever 2012 8653540

M13-14 (47)
Nome Team Anno Sicard Country D1D2D3D4D5
Salgò Davide Mosaico 2010 8101220
Lesteberg Magnus Kongsberg 2011 7500640
Palmertz Lowe Helsingborgs SOK 2010 7101009
Gregor Kevin OK Dobris 2010 2125357
Weitlaner Jonas Haunold Orienteering Team 2010 8101204
Bonato Luca CSI Sasso Marconi 2011 8330300
Junek Šimon SK Studenec 2010 8680325
Tobia Viel Or. Tarzo 2010 8093897
Granzotto Carlo Or. Tarzo 2010 8502536
Voveris Eldar Devyni 2010 7202601
Morgan Leo Benjamin Malvik IL 2010 8101206
Granqvist Hugo FK Göingarna 2011 8111212
Skjeset Aksel Sandstad Frol IL 2011 450005
Lubāns Toms Auseklis IK 2010 8142191
Etrych Matěj OK Dobříš 2011 0
Dent Hayden Red Roos 2010 8667637
Dent Connor Red Roos 2010 8668728
Borgeaud Pascal O-92 Piano di Magadino 2010 8040610
Troeng Måns OK Linné 2011 8022964
Hruska Tomas OK Dobris 2010 8521044
Španěl Vít OK Dobris 2011 2125358
Mosna Mattia Orienteering Pergine 2010 8064567
Goikoetxea Alain GOT 2011 1403328
Bøhle Trygve Freidig 2010 8250710
Hohl Etienne Gruppo Orientisti Vallemaggia 2011 8020711
Avaste Aksel Saue Tammed 2010 8066780
Kašpar Adam OK Dobříš 2011 8514494
Squeri Leonardo OR. TARZO 2011 7505090
Lillelaid Lukas SK Saue Tammed 2011 8011246
Battisti Davide Orienteering Pergine 2010 8006304
Robadey Giona Unitas Malcantone 2011 8050704
Corso Samuel Unitas Malcantone 2011 8667815
Fidanza Riccardo Unitas Malcantone 2010 1207244
Maráz Botond ARAK 2011 8285911
Horváth Csegő ARAK 2010 0
Nikolaisen Nils Oppsal Orientering 2011 2126151
Savaryn Artem Sever 2010 8110262
Kozak Stanislav Sever 2010 8653401
Kulakov Tymofii Sever 2011 8653565
Tkachenko Kyrylo Sever 2011 1070648
Paiuk Artem Sever 2011 8653409
Polskyi Tymofii Sever 2010 8653439
Savchenko Illia Sever 2011 8653562
Zamkovyi Vladyslav Sever 2010 8653569
Tomashevskyi Andrii Sever 2011 8653579
Bahlei Danylo OXYGEN 2010 8653447
Yonenko Tymofii OXYGEN 2010 2771471

M15-16 (46)
Nome Team Anno Sicard Country D1D2D3D4D5
Škorpil Marek Jiskra Horice 2009 8667965
Palmertz Elias Helsingborgs SOK 2008 8280608
Mjøsund Rasmus Bemböle OC 2009 7001909
Weitlaner Niklas Haunold Orienteering Team 2008 8081114
Alstad Jonas Frol 2008 1260708
Junek Matouš SK Studenec 2008 8670826
Nomm Uku Saue Tammed 2009 8508003
Kříž Matěj OK Kamenice 2009 8002892
Järvensivu Arttu Helsingin Suunnistajat 2009 Rent
Etrych Jonáš OK Dobříš 2009 0
Nõmm Sander Saue Tammed 2008 8418136
Dent Elye Red Roos 2008 8117884
Dubovs Gustavs Auseklis IK 2008 8667773
Segatta Simone Orienteering Pergine 2008 8064501
Bizzozero Gioele O-92 Piano di Magadino 2009 8300081
Batalla Grau Lluc COC Catalunya 2008 8510237
Magazu Lukas OK Dobříš 2008 8663147
Svensson Felix Jönköpings OK 2008 8364494
DEGRASSI TOMMASO Orienteering Pergine 2009 2121184
Fleming Martin Rocky Mountain Orienteering Club 2009 0
Kulstad Atle Helsingborgs SOK 2008 8011691
Grønli Erlend Freidig 2009 8038280
Iversen William Mitchell Verdal OK 2009 8064596
Leroyer Mathias Reinertsen Freidig 2008 7533521
Tegdan Sigve Bohnhorst Freidig 2009 1108973
Gottstein Matouš OK Jilemnice 2009 8670751
Arnesson Oliver Lindebygdens ok 2008 8468721
Freeman Alton BigFoot 2009 8633232
Gangaune Imre Freidig 2009 7060645
Skoglund Leithe Sondre Frol IL 2008 8010190
Zulian Daniele Orienteering Pergine 2009 8006322
Mohus Sindre Wing OK 2009 7773203
Adéla Housková OK Dobříš 2008 2050490
Sundström Melker OK Skogshjortarna 2008 8080131
Nurmela Eevert Lahden Suunnistajat -37 2009 0
Mattsson Gustav Valbo AIF 2008 8021108
Prykhodko Artem SRD SK 2008 8080528
Maráz Levente ARAK 2009 8088844
Kuntze Moritz Thüringen 2008 8011953
Bacchus Tim CMOC 2008 8076632
Cazzolato Marcus Wildfire Australia 2008 8200836
Kotsiubivskyi Andrii Sever 2008 8653416
Solovenko Oleh Sever 2008 8653436
Kyslian Mykyta Sever 2009 2620672
Lanenko Vladyslav OXYGEN 2008 8653609
Kozlovskyi Hlib Sever 2008 8520132

M17-18 (30)
Nome Team Anno Sicard Country D1D2D3D4D5
Mjøsund Linus Bemböle OC 2006 8079699
Greenwood Matthew Auckland 2007 8012007
Persson Elias Helsingborgs SOK 2006 8122706
Granqvist Albin FK Göingarna 2007 8071118
Granqvist Gustav FK Göingarna 2007 8171118
Juorno Daniele O-92 Piano di Magadino 2006 8429690
Rehn Elliott Grännabygdens OK 2007 8007015
Becker Vincent Søllerød OK 2006 0
Christiansen Oscar Bæk Søllerød OK 2007 8646082
Czigány Mátyás GOC 2007 8423211
Hruska Marek OK Dobris 2006 8506935
Španěl Filip OK Dobris 2007 8509342
Iversen Filip Mitchell Frol IL 2006 8006302
Lynum Alf Petter Freidig 2006 8369675
Hellevik Hellevik Freidig 2006 8255026
Dufty Liam Bibbulmun Orienteers 2006 8044646
Asp Gustav IFK Göteborg Orientering 2007 0
Ochenbauer Niklas HSV OL Wiener Neustadt 2007 8320832
Folgero Sivert Freidig 2007 8510968
Mjølhus Anders Berge OL Trollelg 2007 2123817
Nyström Gustav OK Ravinen 2007 0
Jirásek Šimon 603Jc_08 2006 7949
Dienys Algirdas OK Perkunas 2006 8668937
Maráz Mátyás ARAK 2007 8444005
Svoboda František 603Jc_08 2007 416137
Valentin Filip Göteborg- Majorna OK 2007 8022941
Petrenko Volodymyr Sever 2007 8653522
Zhytkov Yevhen Sever 2007 8653587
Tymchakovskiy Olexandr OXYGEN 2007 8653536
Badrak Oleksandr OXYGEN 2007 8653431

M19-20 (17)
Nome Team Anno Sicard Country D1D2D3D4D5
Matthew Alex SROC 2004 8241004
Alstad Magnus Frol 2005 8064525
Choutka Matěj SK LOB Nova Paka 2004 8482062
Maltby Sebastian Røysland Søllerød OK 2005 8143227
Santamaria Brunet Cai COC Catalunya 2005 7201498
Malmi Juho Helsingin suunnistajat 2005 1401622
Leroyer Emil Reinertsen Freidig 2004 7578842
Asp Jakob IFK Göteborg Orientering 2004 8459823
Villa Navarro Pedro Totana-O 2004 8073967
Freeman Oliver BigFoot 2005 8500554
Hosner Lorena OL Regio Olten 2005 8665874
Valls Martínez Narcís COC Catalunya 2005 1399917
Armengol Artigas Adrià COC Catalunya 2005 1409169
Aguilera Cuatrecasas Albert COC Catalunya 2005 2120852
Blancafort Guardiola Oriol COC Catalunya 2005 7000753
Cazzolato Toby Wildfire Australia 2004 8300104
Bielieiav Ivan Sever 2004 8275235

M35+ (9)
Nome Team Anno Sicard Country D1D2D3D4D5
Foffa Davide BOKM 1987 1191080
Skujenieks Janis Ozons 1986 8662222
Skujenieks Martins Ozons 1985 8080008
Tonneau William OLVE 1985 8110985
Balagué Henrik Falköpings AIK OK 1985 8006116
Kořan Pavel VSK Mendelu Brno 1974 8116734
Berni Fabrizio SCACCO MATTO A 1979 8657179
Heiskanen Oskari Pihkaniskat 1985 887777
Skachkov Maksym Sever 1986 8162978

M40+ (31)
Nome Team Anno Sicard Country D1D2D3D4D5
Rodem Øystein Nydalens SK 1983 0
Wessfeldt Oscar Skåneslättens OL 1981 8038292
Haraldsson Petter Järla Orientering 1983 830405
Alstad Rolf Frol 1980 1240580
Morgan Nicholas Malvik IL 1982 8290301
Lesisz Kamil UNTS Warszawa 1984 8150384
Skjeset Lars Sandstad Frol IL 1983 8010383
Roessler Karsten SSV Planeta Radebeul 1980 8662454
Kriz Dusan OK Kamenice 1978 2801021
Sauso Riku Helsingin Suunnistajat 1978 0
Siivola Jarno Helsingin Suunnistajat 1976 0
Härtelt Daniel SV CH Sonnenland 1981 8120051
Fjogstad Sindre Oppsal IF 1981 Rent
Henarejos Hernández Javier Murcia-O 1976 8307011
Fleming Brian Rocky Mountain Orienteering Club 1983 0
Viles Bonet Lleí Club Orientació Berguedà 1980 8070808
Goikoetxea Ibon GOT 1980 8073989
Canudas Velilla Aleix Club Orientació Berguedà 1980 7800124
vaag Iversen Jon Marius Verdal OK 1983 1426974
Pollock Sebastiano Gruppo Orientisti Vallemaggia 1980 8209939
Gálvez Muñoz Iván COMA 1980 8260180
Gagne Jean Francois Ramblers 1980 8511088
Kostak Vojtech OK Dobris 1980 1078109
Leithe Hermann Frol IL 1980 7505000
Houska Jindřich OK Dobříš 1976 8663146
Lillelaid Tõnu SK Saue Tammed 1980 8044348
Raer Mikhail SRD SK 1983 8239239
Calzada Mendiguren Joseba Iñaki COBI 1979 8015281
Pottier Mathieu CRCO35 1977 1077809
Pysarchuk Valerii SC Olimp@UA 1983 1300600
Fedosin Anton ASA TA O-Club 1979 8275226

M45+ (34)
Nome Team Anno Sicard Country D1D2D3D4D5
Palmertz Andréas Helsingborgs SOK 1978 0
Gregor Radek OK Dobris 1974 2125357
Mjøsund Asgeir Bemböle OC 1975 7020700
Weitlaner Andreas Haunold Orienteering Team 1976 8231076
Hemmyr Peter Järla Orientering 1977 771029
Lund Mikkel Silkeborg OK 1979 Rent
Vondráček Martin OB Kotlarka Praha 1977 8047162
Junek Petr SK Studenec 1978 8660910
Schuster Alexander AD Trento Orienteering 1977 8301277
Persson Mathias Helsingborgs SOK 1976 8197617
Veit Eric CAC2408 1961 8261818
Nomm Marek Saue Tammed 1979 8144802
Kolář David SK Moravan Louňovice 1977 2143398
Ness-Jensen Eivind Frol IL 1978 8019419
Esson David Grampian Orienteers 1979 8031979
Peltola Juha Bemböle OC 1975 7203419
Montiel Bonmatí Javier Universidad de Alicante 1978 8637635
Jacobsen Kristoffer Tyrving 1979 8665504
Gusev Ilya ASA Tel Avive 1970 8051970
Dent Martin Red Roos 1979 8004679
Gisbert Rubén CE.COLIVENC 1979 8444611
Rehn Mattias Grännabygdens OK 1976 8056444
NAVARRO MARTINEZ JAVIER Universidad Alicante 1978 8670862
Glier Jan Glier 1977 8107719
LASOUCHE Johann ASUL 1975 8023209
Arnesson Fredrik Lindebygdens ok 1978 7911165
Valenta Jan 603Jc_08 1966 8514477
GARCIA Johan ACA 1978 7500552
Bacchus Greg CMOC 1976 8183146
Hillen Tim Omega Belgium 1978 2067880
Hellman Henrik Järla Orientering 1979 8079123
Olm Jan Kil OK 1968 681019
Hofer Iwan SV Mölten Raiffeisen 1977 0
Nikolaisen Per-Ivar Oppsal Orientering 1977 9902099

M50+ (44)
Nome Team Anno Sicard Country D1D2D3D4D5
Waldhauser Martin OK Jiskra Novy Bor 1971 8160182
Bonato Nicola CSI Sasso Marconi 1974 8003921
Instanes Stig IF Sturla 1972 0
Granqvist Magnus FK Göingarna 1972 8355572
Löwegren Fredrik IFK Göteborg Orientering 1973 8180973
Rodrigues Sandro Sandro Rodrigues 1971 8223711
Dubovs Ojars Auseklis IK 1972 8012333
Lillelund Frede Søllerød OK 1962 8664232
Myslivec Tomáš OK Slavia Hradec Králové 1970 9127
Etrych Tomáš OK Dobříš 1973 0
Nõmm Andre Saue Tammed 1974 8008694
Segatta Andrea Orienteering Pergine 1970 8040970
Boiani Tiziano O-92 Piano di Magadino 1971 8150371
Becker Peter Søllerød OK 1970 0
Svensson Fredrik Jönköpings OK 1971 8211462
Ullerteg Dick Jönköpings OK 1972 8336777
Ikäheimonen Jari OC Grani 1972 0
Hruška Jan OK Dobris 1970 8014485
Kulstad Hans Helsingborgs SOK 1972 7720118
Španěl Ondřej OK Dobris 1971 2058506
Grønli Vegard Freidig 1972 8038281
Hristov Asen Nikolaev A.S.D. Arco di carta 1973 8386788
Kittilsen Pål Freidig 1971 1400000
Tegdan Jorgen Freidig 1973 8331108
Dufty Craig Bibbulmun Orienteers 1972 8019415
Engtrø Frode Freidig 1974 Rent
Haechler Romeo ULU`S REISEWELT 1970 8041070
Asp Peter IFK Göteborg Orientering 1970 8004232
Sturesson Sören Lerums SOK 1970 9991220
Georgiev Ivan NSA-Siven 1970 8040631
Suntila Juha Turun Metsänkävijät 1974 8441912
Picard Frédéric CO Liège 1972 8097221
Hovmöller Mattias Söders-Tyresö 1972 682306
Tschopp Marcel OLG Dachsen 1974 8248000
Bernin Fredrik Lerums SOK 1974 9020130
Maráz Gábor ARAK 1973 8055595
Jadenkus Evaldas OK Azuolas 1970 8055585
Moaveni Zac Team New Zealand 1973 8503591
Hajdu Martin Tipo TKE 1970 8110000
Kovács Gergely Tipo TKE 1973 8638563
Hansske Bengt OK Fryksdalen 1974 741125
Virtanen Lassi Rasti-Lukko 1971 7211512
Valentin Daniel Göteborg- Majorna OK 1972 14060
Barbier Christophe Hermathenae Orientation Spa 1971 7711130

M55+ (58)
Nome Team Anno Sicard Country D1D2D3D4D5
Jylhä Jouko Espoon Suunta Nostalgia 1966 0
Maddalena Stefano O-92 Piano di Magadino 1968 8100768
Kos Michal OK 99 HK 1968 8017398
Ravaglia Enzo Mosaico 1966 8190566
Fornaguera Joan Goxtreme Barcelona 1968 8647685
Ni Vadim OLV Steinberg 1963 7205645
Lari FRANCESCO DVO 1965 8632869
Raupach Peter OLV Steinberg 1967 8008037
Lexen Dieter OLG Regensburg 1965 8442443
Kosch Christian OLV Steinberg 1966 8220666
Helfrich Klaus OLV Steinberg 1963 8664482
Kvarme Jon Erik IF Sturla 1966 8450773
Brambilla Stefano CO2 1967 8190167
Navalinskas Tomas Devyni Labirintai 1965 8012898
Märkälä Janne Tampereen Pyrintö 1969 Rent
Sørensen Rune IF Sturla 1967 1060867
Voveris Edgaras Devyni 1967 8014399
Schrago Grégoire CA Rosé 1966 8732019
McCarthy Cormac Yarra Valley 1961 8636046
Danielson Lars Matteus SI OK 1968 0
Astrade Laurent ECHO73 1968 8067305
Kastner Boris Naturfreunde Wien Orienteering Team 1969 8247247
Isaksen Kaj FIF Hillerod 1967 8090467
Olsen Steen Søllerød OK 1966 8033362
Sramek Petr OB Ricany 1969 8226334
Virtanen Antti Hämeenlinnan Suunnistajat 1968 8516760
Daví Recasens Albert COC Catalunya 1967 8638414
Savilahti Petri Lynx 1966 8502122
Christiansen Philip Bæk Søllerød OK 1969 1407788
Bäcklund Bjarne IFK Göteborg Orientering 1968 13960
BONORA Laurent ALCO 1965 7300003
Weber Tim Falck Søllerød OK 1965 8512066
Simonsen Bo Simonsen Travel 1965 8002547
Yadkov Lachezar Buffalo Orienteering club 1965 8255009
Maddalena Riccardo Gruppo Orientisti Vallemaggia 1966 8100266
Nyberg Mikael Järla OK 1968 8509408
Carlsson Per Stora Tuna OK 1969 8011069
Ilmonen Matti Jämsän Retki-Veikot 1966 8510161
Vlastník Zdeněk OK Jilemnice 1969 2060259
Mäki Kari Jämsän Retki-Veikot 1965 8500633
Asp Thomas IFK Göteborg Orientering 1966 0
Minguez Alberto Imperdible 1967 8258255
Melkstam Henrik Lerums SOK 1969 8221119
Längheim Göran Tullinge SK 1965 8433334
Freeman Mark BigFoot 1966 8473317
Karlsson Mats Snättringe SK 1965 650508
Trofast Magnus Bredaryds SOK 1969 8160269
Nilsson Per-Åke OK Pan-Kristianstad 1965 8200965
Jensen Niels OK Snab 1964 8201064
Flågen Anders Heming Orientering 1967 9140467
Bettelini Stefano Unitas Malcantone 1965 8332233
Owen Matthew BOKM 1966 8645271
Janischowsky Klemens OLG Regensburg 1966 8488888
Body Thierry ECHO 1 1968 8177305
Storhov Jens Even Freidig 1966 8251966
Viljamaa Janne LS-37 1968 Rent
Laznicka Libor SKOB Zlin 1967 331193
Arrigoni Andreas ULU`S REISEWELT 1966 8663294

M60+ (52)
Nome Team Anno Sicard Country D1D2D3D4D5
Fauvel Francis TOAC ORIENTATION 1960 7651052
Adams Mark Hertfordshire Orienteering Club 1963 32527
MACCÀ Andrea Vicenza Orienteering Team 0174 1964 8100071
MARIE Didier ESPAD 1961 8028019
miyakawa tatsuya tokorozawa OLC 1962 438952
Luescher Mathias Argus-Luescher 1963 0
Minotti Oliver O-92 Piano di Magadino 1960 8300760
rouxel jean pierre ASCO Orléans 1963 7636463
Olsson Hans-Peter Älvdalens IF OK 1960 9601112
Pyymäki Leo Espoon Suunta 1963 8508140
Sander Per Göteborg-Majorna OK 1963 8230922
ZORZO ERLEI ANTONIO COMIB 1961 8511771
König Stefan OLGO Süd 1963 8632428
Sannicolò Piero Tullinge SK 1964 8000660
Chmelař Pavel OK Slavia Hradec Králové 1964 8154971
Vock Rene ULU`S REISEWELT 1960 8130160
Meier Daniel ULU`S REISEWELT 1961 8719061
Graae Michael Søllerød OK 1964 8002532
Garbani Marco O-92 Piano di Magadino 1964 8060164
Fonti Claudio O-92 Piano di Magadino 1963 337397
Derighetti John O-92 Piano di Magadino 1964 8653018
Greenwood Jeff Auckland 1963 8071963
Schafer Leonard OLC Omström Sense 1961 8043389
Kündig Christoph OLK ARGUS 1960 0
Lang Karl Orienteering Klosterneuburg 1961 8032032
Justa Jaromír OK99 1961 995884
Barnett Bruce IKNV 1963 8117868
Paoli Giorgio Orienteering Pergine A.S.D. 1961 8303082
Martin Brian OLK Argus 1962 8666144
Gailis Ainars Auseklis IK 1962 8230183
Schjølberg Terje Røros IL 1961 8004733
Johansson Lars IFK Göteborg Orientering 1964 0
Kniuksta Romualdas RUDAMINA OK 1962 8629910
Carlsson Per Nyköpings OK 1963 804110
Nilsson Dan Nyköpings OK 1963 9000210
Prosser Ian Abominable O-Men 1960 8391060
Hempel Klaus USV TU Dresden 1961 2008968
Krause Martin ULU`S REISEWELT 1964 8650377
Gloor Thomas IG Bloch 1964 2021508
Djerf Patrick Lerums SOK 1964 8110213
van Berkel Pat Hutt Valley / Awakairangi 1954 8177704
Bettelini Marco Unitas Malcantone 1960 8142163
ORSINGHER GIANCARLO Or. Crea Rossa 1964 2031994
Vass Zoltan SZVSE 1963 45910
James Dorien SMOC 1961 8458611
Hellgren Göran OK Södertörn 1964 0
Barbour Greg Big Foot 1962 8117847
Backlund Per OK Södertörn 1960 8196196
Ivarsson Christer OK Södertörn 1962 621208
Schlatter Stefan OLC Kapreolo BT 1964 8110664
Bor Alex Titan OK 1960 8654955
Kapara Mykola Sever 1963 8005381

M65+ (60)
Nome Team Anno Sicard Country D1D2D3D4D5
Skorpil Martin Jiskra Horice 1957 8670484
Juutilainen Anssi SK Vuoksi 1956 Rent
Pech Jiri OK Lokomotiva Plzen 1954 2067253
Quickfall Andrew SROC 1957 8667584
Pētersons Juris MONA OK 1957 2012372
SUGIYAMA TAKASHI Sans Souci 1955 0
Muzikants Ivars Mona OK 1957 7300021
Saunders David Hertfordshire Orienteering Club 1959 8101059
Kaeser Peter bussola ok 1957 8268910
Aeschlimann Ulu ULU`S REISEWELT 1959 8638588
Kohler Hans ULU`S REISEWELT 1956 7206767
Haapasalmi Eero Ounasvaaran Hiihtoseura 1959 Rent
Crivelli Raffaele Giuseppe SCOM Mendrisio 1955 8221055
Guillen Santi Goxtreme Barcelona 1956 8008004
Ptasekas Julius Devyni Labirintai 1958 8014400
Ptasekas Marius Devyni Labirintai 1958 8651345
de Cleir Piaras Georgia Orienteering Club 1955 8004438
Bergersen Leif Asker skiklubb 1955 1333338
Fossum Reidar Asker skiklubb 1955 1304032
De Faria Gilson Clube de Orientação Serra dos Cristais 1956 8812019
Wolllstein Danni menashe 1958 0
Sugiyama Takashi Sans Souci 1955 8638252
Krastins Edmunds Mona OK 1958 2420174
Faetanini Giovanni Cral G.t.t. 1959 210812
Kimmig Emil TV Oberkirch 1957 8201057
Eigensatz Heinz OLG Rymenzburg 1955 8111822
Willems Pierre ASUB Orientation 1956 8519978
Gracia Carlos Ibón Zaragoza 1958 2028976
Maltby Mogens Søllerød OK 1959 0
uno koichi tama 1958 Rent
Hansen Jens Søllerød OK 1959 8640258
Markki Tapio Espoon Suunta 1958 1004217
Bentzon Niels la Cour Søllerød OK 1955 8020955
Foster Peter BOKM 1957 8060257
Kelsey Chris BOKM 1957 8210257
Aschwanden Stefan ULU`S REISEWELT 1955 8638740
Zeiner-Gundersen Richard Aker Brygge Orientering 1958 8191158
Torgersen Per W Oddersjaa 1955 8071633
Kreslins Raimonds Mona OK 1957 1200390
Grassinger Helmut OLG Ströck 1956 8300021
Pucens Ivars Mona OK 1958 8662077
Daly Robert bobdaly 1957 8214512
Konring Bo Søllerød OK 1959 8009111
Lustenberger Marcel ULU`S REISEWELT 1958 8150484
Mamis Girts Mona OK 1958 8505716
Larsson Bengt FK Göingarna 1956 1108151
Bay Rais KZ ind 1958 8100158
Junegard Johnny Tullinge SK 1959 590031
Mueller Beat IG Bloch 1959 8140814
Evequoz Etienne IG Bloch 1959 8066785
Alfredsson Mikael Lerums SOK 1958 451962
CONCI ALESSANDRO Or. Crea Rossa 1957 8517590
Kerényi Dénes HSE Szentendre 1957 8100257
Indgaard Olav Martin Frol il 1958 776677
de CABO RAMON XAVIER C.O.CATALUNYA 1958 8012016
Wyder Ruedi ULU`S REISEWELT 1958 8006270
Cox Anthony Abominable O-Men 1959 8000032
BONA MARIO FIORENZO Besanese ASD 1957 8001044
Balcar Ales OK99 Hradec Kralove 1957 2001951
Pavlyshyn Vasyl Sever 1958 1395130

M70+ (32)
Nome Team Anno Sicard Country D1D2D3D4D5
Joyce Vincent Southdowns 1954 503531
Simmons John BOKM 1951 8081051
Juan Alain ANCO 1953 8201053
Wehrli Werner ULU`S REISEWELT 1952 8641996
Rosen David SROC 1953 8640467
Husner Anton OLK Wiggertal 1953 8160453
Caveggion Sergio Vicenza Orienteering Team 0174 1953 8100067
Hořínek Jaroslav USK Praha 1950 8045137
Freimanis Henrijs Auseklis IK 1954 8000181
Larsson Matz Gustavsberg Sodertorn 1952 8131338
Haraldsson Magnus Gustavsberg Sodertorn 1950 8040350
Ulevicius Henrikas Devyni Labirintai 1952 8629930
Urvalek Jiri POL 1947 1602616
Boelle Jean Luc COOL 1954 8009906
Greminger Heiri ULU`S REISEWELT 1947 8666154
Sani Mikko HU-46 1952 8680049
Gryaznevich Mikhail TVOC 1954 8661145
Fjogstad Anders Oppsal IF 1953 Rent
Turner Charlie South London 1953 8003012
Jacobsen Svein S Tyrving IL 1951 8008222
Catmur Richard BNCO 1954 8667389
Gobbi Gian Luca Orienteering Pergine A.S.D. 1952 8091879
Jankowski Jürgen OlRegioWil 1952 8050008
Johansson Anders SOL Tranas 1951 8177511
Turner Mike Southdowns Orienteers 1950 8151150
Stillhard Otmar Allegra 1951 8665470
Hosner Heinz OL Regio Olten 1951 8195178
Kesselaers Paul Omega Belgium 1953 8006143
Garden Rob North West Orienteering Club 1949 8240649
Olesen Emil FIF Hillerød 1 1950 8505430
Broennimann Urs ULU`S REISEWELT 1952 8502203
Collins Nick Orienteering Taranaki 1951 8510109

M75+ (25)
Nome Team Anno Sicard Country D1D2D3D4D5
Jeppson Kjell IF Rigor SWE 1947 8270976
Taylor John SROC 1949 8670612
Bächler Josef OLC OMSTRÖM SENSE 1949 8045176
DeWeese Charlie Western Connecticut 1947 8003239
Scott David Auckland 1947 8160647
Peltola Timo Bembole OC 1946 8303058
Olausson Kent OK Orinto 1946 9913579
Wyss Franz OL Regio Olten 1948 8636070
Kocbach Ladislav Bergens TF 1946 351353
Lütolf Urs OLG Welsikon 1945 2003266
Baumgartner Hans OLC Frauenfeld 1946 1008252
Kellenberger Ruedi OLC Frauenfeld 1945 8300445
Suter Hansjörg CA Rosé 1946 8031946
Kristensson Ulf Halmstad OK 1949 8490126
Miniotti Corrado CRAL GTT 1948 8010964
Sliman Jacques BNCO 1948 8291070
Eggli Roland Fuersten OK Ettingen 1945 0
Senje Bo Halmstad OK 1947 1510513
Holloway Wilf wilf 1947 8119905
Malling Carl Randers OK 1949 7007777
Leumann Georg Allegra 1948 8655214
SAEGER JEFFREY NEOC 1949 7200413
Mohus Aage B&OI 1949 37201
Roth André ULU`S REISEWELT 1947 8090947
Fahrer Heinz ULU`S REISEWELT 1946 8303528

M80+ (12)
Nome Team Anno Sicard Country D1D2D3D4D5
Pletscher Ruedi OLVZ 1943 8050143
Lindblom Ingemar OK Orinto 1944 7441027
Thisted Jens Aaris Søllerød OK 1944 7300009
Moen Arild Dyrnes Konnerud 1944 980600
Atherton Mike Lakeland Orienteering Club (LOC) 1942 8015395
Tschumi Walter OLG Thun 1941 8124578
Burge Steve LOC 1942 8100242
White Michael Mole Valley OC 1937 2155354
Gilgien Urs Nydalen SK 1943 0
Venhauer Otto OLC Union Viktring 1941 8190841
Berge Stig Freidig 1942 1396157
Schlatter Beat OLG Dachsen 1944 8108248

W 21 Long (16)
Nome Team Anno Sicard Country D1D2D3D4D5
Důrková Pavla OK Slavia Hradec Králové 1993 8014486
Molino Castillo María Totana-O 2003 8290903
Kume Saho O-kurayama 1993 483953
Simonsen Siri Simonsen Travel 2003 8009122
Mathis Aline Vierwaldstätter Orienteers 2003 8210203
Garrido Osuna María COMA 1990 8220190
Strand Idunn Ntnui 2001 2115185
Frattari Anne Mette Schmidt Silkeborg OK 1992 7181192
Kindlund Maja Nyköpings OK 2000 8272625
Fukuda Arisa ESKantoClub 2002 Rent
Čermáková Kateřina 603Jc_08 2001 2069045
Sedláčková Linda 603Jc_08 2000 8516755
Flågen Ida Marie NTNUI 2003 8522580
Opsahl Bredesen Marianne BUL-Tromsø 1994 940694
Lopatenko Anna Sever 2001 8506626
Dudnik Svitlana OXYGEN 1998 8653454

W 21 Short (20)
Nome Team Anno Sicard Country D1D2D3D4D5
Husner Eveline OLK Wiggertal 1997 8150497
Kosch Sabeth OLV Steinberg 1991 8130991
Instanes Ine IF Sturla 2002 0
Instanes Malene IF Sturla 2002 0
Foffa Isla BOKM 1992 1090392
Kvarme Ingeborg IF Sturla 2001 8199444
Sørensen Iselin IF Sturla 2002 1250602
Skujeniece Antra Ozons 1986 8033301
Isaksen Karina FIF Hillerød Orientering 1991 9200994
BONORA Marine ALCO 1996 8625777
Heikkilä Tuuli Lynx 1999 0
McGillicuddy Shona BOKM 1994 1040394
Hohl Vanessa Gruppo Orientisti Vallemaggia 1978 8638703
Önerud Anette OK Ravinen 1992 920114
Radaelli Jasmine Unitas Malcantone 1976 8662381
Ingrisani Mona OL Regio Olten 2003 8653203
Riddle Amber Wildfire Australia 2001 8436814
Kotliiar Polina Sever 1999 8653405
Biliakova Anastasiia Sever 2003 8014406
Zlobina Anastasiia Sever 1997 8653559

W Elite (20)
Nome Team Anno Sicard Country D1D2D3D4D5
Flerin Drevenšek Mojca Kamniški orientacijski klub 1980 8333301
Kosová Tereza OK 99 HK 2001 8660597
Hallmén Anna OK Tisaren 1999 8222531
Olsson Magdalena Stora Tuna OK 1990 8199011
Olsson Carolina Älvdalens IF OK 1998 9980813
Boström Matleena IFK Lidingö 1982 8655046
Simonsen Annika Simonsen Travel 2000 8004723
Joensuu Marttiina SK Pohjantähti 1983 9831905
Blennow Vilma OK Linné 1998 8098013
Haajanen Sofia Hiidenkiertäjät 1987 0
Vik Pia Young OK Linné 2003 8662180
Karlsson Helena Nydalens SK 1992 8270427
Wennman Heini Lahden Suunnistajay -37 1986 0
Jacobsen Kristin Melby OK Linné 2003 0
Nilsson Signe Nyköpings OK 2001 8010529
Blixt Emma OK Nolaskogsarna 1999 8199910
Ranvik Andrea NTNUI 2001 0
Chernik Veronika PWT Italy 1991 8275075
Ulvensoen Marta Isfjorden IL 1993 0
Poirot Delphine Nydalen SK 1995 0

W10 (17)
Nome Team Anno Sicard Country D1D2D3D4D5
Bonato Agata CSI Sasso Marconi 2014 8003676
Schuster Guidolin Elisabeth AD Trento Orienteering 2014 1140207
Schuster Guidolin Kathrin AD Trento Orienteering 2016 210091
Skjeset Sanna Sandstad Frol IL 2016 259372
Křížová Elen OK Kamenice 2015 2090857
Gilgien Amelie Nydalen SK 2017 0
Wangensteen Leah Silvia Rasmusson 2017 0
Hruskova Tereza OK Dobris 2014 8512692
Hruskova Zuzana OK Dobris 2014 8501541
Fleming Heidi Rocky Mountain Orienteering Club 2014 0
Haajanen Silva Hiidenkiertäjät 2020 0
Torgersen Maja Stavanger Orienteringsklubb 2016 0
Tóth Nóra Csenge SAS - ARAK 2014 8141109
Chrastova Marketa SK Studenec 2015 8460267
Hellman Amelie Järla Orientering 2014 26033
Duda Uliana Sever 2015 8653497
Posypaiko Sofiia Sever 2014 9200124

W11-12 (26)
Nome Team Anno Sicard Country D1D2D3D4D5
Rodem Ada Nydalens SK 2013 0
Palmertz Liv Helsingborgs SOK 2012 7120430
Hemmyr Tilda Järla Orientering 2012 1120120
Lund-Filtenborg Merle Silkeborg OK 2013 38120
Vassileva Sophia CO2 2013 2029966
Voveris Maja Eva Devyni 2013 2068073
Kolářová Zuzana SK Moravan Louňovice 2012 8500031
Skjeset Julie Gjessing Vang OL 2012 1207002
Siivola Ilona Helsingin Suunnistajat 2012 0
Horáková Anna Marie OK Lokomotiva Pardubice 2012 8109317
Dent Layla Red Roos 2013 8635931
Lubane Alise Auseklis IK 2013 8305555
Rigamonti Aurelia O-92 Piano di Magadino 2013 8131123
Linde Gro Sollerod OK 2013 Rent
Kiira Tervo Pihkaniskat 2012 8004577
Troeng Miriam OK Linné 2013 502038
Fleming Penelope Rocky Mountain Orienteering Club 2013 0
Balagué Esperanza Falköpings AIK OK 2012 8310760
Malmi Ellen Helsingin suunnistajat 2012 7211517
Mohus Mirja Wing OK 2013 7910400
Zabaleta Jule GOT (Gipuzkoako Orientazio Taldea) 2016 Rent
Huegun Lore GOT (Gipuzkoako Orientazio Taldea) 2014 Rent
Mombiedro Ilargi GOT (Gipuzkoako Orientazio Taldea) 2012 Rent
Huegun Libe GOT (Gipuzkoako Orientazio Taldea) 2012 Rent
Archipovaitė Živilė OK Perkunas 2012 8133265
Demchuk Iryna Sever 2012 1408880

W13-14 (26)
Nome Team Anno Sicard Country D1D2D3D4D5
Freimane Madlēna Auseklis IK 2011 8612211
Lund-Filtenborg Matilde Silkeborg OK 2011 790108
Vondráčková Jolana OB Kotlarka Praha 2010 8330756
Zhuravleva Margarita Devyni 2010 8030097
Dahlberg Lovisa Jönköpings OK 2010 8201008
Kolářová Veronika SK Moravan Louňovice 2010 8137518
Sauso Edith Helsingin Suunnistajat 2010 0
Carlet Anna OR. TARZO 2010 8658350
Romeo Morgana O-92 Piano di Magadino 2011 8503584
Magazu Sophia OK Dobříš 2011 8016029
Svensson Felicia Jönköpings OK 2011 8110508
Ullerteg Ester Jönköpings OK 2011 8042712
Christiansen Hanna Bæk Søllerød OK 2010 1419975
De Pin Anna OR. TARZO 2010 0
Leroyer Clara Reinertsen Freidig 2011 7035487
Arnesson Ingrid Lindebygdens ok 2011 8452050
Johansson Ina IFK Göteborg Orientering 2011 0
Kostakova Emma OK Dobris 2011 8501498
Skoglund Leithe Solveig Frol IL 2010 8020234
Tóth Vivien Réka SAS - ARAK 2010 8100526
Amadò Viola Unitas Malcantone 2010 8024735
Andelmaa Oona Angelniemen Ankkuri 2011 8658338
Hellman Lilja Järla Orientering 2011 2148454
Hrynko Uliana Sever 2011 8653418
Kyslian Diana Sever 2011 1110282
Tsyganenko Katya OXYGEN 2010 8653551

W15-16 (40)
Nome Team Anno Sicard Country D1D2D3D4D5
Wessfeldt Emma Skåneslättens OL 2009 2100540
Bonato Giada CSI Sasso Marconi 2009 8328662
Vondráčková Alžběta OB Kotlarka Praha 2008 8226349
Persson Felicia Helsingborgs SOK 2008 8080318
Morgan Lily Alexandra Malvik IL 2009 8090505
Dahlberg Vera Jönköpings OK 2008 8200811
Myklatun Tiril Tyrving 2009 7203407
Sauso Aada Helsingin Suunnistajat 2008 0
Siivola Alina Helsingin Suunnistajat 2008 0
Ruggiero Anita O-92 Piano di Magadino 2009 8311009
Gaspari Giada O-92 Piano di Magadino 2009 1392198
Rehn Siri Grännabygdens OK 2008 8081213
Ullerteg Alice Jönköpings OK 2008 8042748
Ikäheimonen Freja OC Grani 2008 0
Malečková Pavlína USK Praha 2008 8030637
Hohl Luna Gruppo Orientisti Vallemaggia 2009 8007709
Dufty Amy Bibbulmun Orienteers 2008 8142171
Forsbak Asplem Eira Freidig 2009 2156808
Engtrø Agnes Vilhelmine Freidig 2009 Rent
Amundsen Eva Freidig 2009 Rent
Kynčlová Anna OK Jilemnice 2008 8140914
Salabová Pavlína OK Jilemnice 2009 8482071
Kostakova Anna OK Dobris 2009 7008092
Hempel Luise USV TU Dresden 2008 8606423
Ivarsson Alicia OK Hammaren 2008 8500117
Chrastova Barbora SK Studenec 2008 8033224
Kuglerová Anna 603Jc_08 2009 438643
Schuhmeierová Alena 603Jc_08 2009 2420033
Dienytė Margarita OK Perkunas 2008 8668943
Moaveni Saffron Team New Zealand 2008 8500010
Hillen Janne Omega Belgium 2009 2107035
Hillen Kato Omega Belgium 2008 2107031
Laznickova Alzbeta SKOB Zlin 2008 8105227
Orazaldy Alua Mira 2009 Rent
Shyta Anna Sever 2008 1021256
Otroshenko Sofiia OXYGEN 2008 8653545
Ishchenko Veronika OXYGEN 2009 8653410
Oksiuchenko Yevheniia OXYGEN 2008 8653469
Sereda Daria Sever 2009 8653292
Zlobina Kateryna Sever 2008 8653712

W17-18 (26)
Nome Team Anno Sicard Country D1D2D3D4D5
Ugrin Nikolina OK Tivoli 2007 0
Matthew Cate SROC 2006 8130806
Lesteberg Ingrid Kongsberg 2006 1501005
Palmertz Saga Helsingborgs SOK 2006 8200608
Škáchová Zuzana Oddíl OB Kotlářka 2006 8080818
Siivola Iida Helsingin Suunnistajat 2006 0
Riso Marta O-92 Piano di Magadino 2007 8017714
Matasci Lisa O-92 Piano di Magadino 2006 8040111
Rossetti Lorenza O-92 Piano di Magadino 2008 8110408
Magazu Annabelle OK Dobříš 2006 8033231
Nygaard Ingrid Due Søllerød OK 2007 8033384
Hadrup Ella Reker Søllerød OK 2007 8620920
Czigány Emma GOC 2007 8057112
Müller Sarolta GOC 2007 8070402
Friedl Eva HSV Pinkafeld 2007 8007111
Tegdan Ine Bohnhorst Freidig 2006 1910206
Malá Anežka OK Jilemnice 2007 8670769
Votočková Amelie OK Jilemnice 2007 8047184
Johansson Elin IFK Göteborg Orientering 2007 0
Holohlavská Ema OK Jilemnice 2006 8510268
Kašparová Alžběta OK Dobříš 2007 8116728
Burgmair Juliane OLG Regensburg 2007 8230107
Housková Barbora OK Dobříš 2006 8116682
Nurmela Helmiina Lahden Suunnistajat -37 2007 0
Ekblad Frida OK Ravinen 2007 0
McGivern Alicia Counties 2006 8506592

W19-20 (20)
Nome Team Anno Sicard Country D1D2D3D4D5
Hellsten Lovis Nyköpings OK 2005 8100420
Kvarme Marie IF Sturla 2004 8064432
Pie Comajuncosa Ona COC Catalunya 2004 1409112
Palsgaard Fiona Søllerød OK 2005 8033377
Christiansen Emilie Bæk Søllerød OK 2004 1402999
Jiménez Torres Rocío Totana-O 2004 8089022
Livermore Molly SROC 2005 8200530
Kittilsen Tora Freidig 2005 9050216
Kittilsen Una Freidig 2005 9160205
Gottsteinová Ema OK Jilemnice 2004 8670793
Asp Matilda IFK Göteborg Orientering 2004 0
Kanstrup Larsen Ellen Søllerød OK 2005 2061690
Chrastova Magdalena SK Studenec 2005 8656541
Chobotová Klára 603Jc_08 2005 2103263
Monge Conti Laia COC Catalunya 2005 2125502
Barbour Louise Big Foot 2005 8362005
Barbour Julia Big Foot 2005 8030605
Simonova Marharyta Sever 2004 8653413
Pashenko Kristina Sever 2004 8014402
Amigó Alba Loré C. O. CATALUNYA 2005 8182078

W35+ (13)
Nome Team Anno Sicard Country D1D2D3D4D5
Hemmyr Skantze Elin Järla Orientering 1986 861028
Paset Raffaela Or. Tarzo 1975 8110018
Voveriene Tatsiana Devyni 1986 8643977
Skuja Vita Skujas 1987 2006335
Såger Nelli Bemböle OC 1985 1603319
Křížová Lenka OK Kamenice 1979 2800313
Saetalu Daisi Saue Tammed 1984 681660
Gracia lazaro Ana Ibón Zaragoza 1985 8670238
Nyberg Irina Järla OK 1983 8625717
Linde Ane Silkeborg OK 1986 8635839
Kociánová Lenka VSK Mendelu Brno 1985 8063089
Chernik Yuliya PWT Italy 1986 8003232
Dotsenko Olena Sever 1987 8031387

W40+ (20)
Nome Team Anno Sicard Country D1D2D3D4D5
Rodem Maren Kaarby Nydalens SK 1983 0
Gollini Patrizia CSI Sasso Marconi 1981 8034547
Filtenborg Marie Silkeborg OK 1982 Rent
Haraldsson Stina Järla Orientering 1984 8501012
Morgan Sunniva Malvik IL 1983 8204090
Nomm Anneli Saue Tammed 1980 1391878
Engelhardt Katja SSV Planeta Radebeul 1984 8606482
Myklatun Silje Tyrving 1980 775577
Puime López Candela VIGOrienta 1983 8655255
Uliana Francesca OR. TARZO 1978 8060935
Espadas Inma CE.COLIVENC 1981 8670231
Troeng Linnea OK Linné 1982 8022940
Lertxundi Aitana GOT 1980 8515566
Torgersen Tone Stavanger Orienteringsklubb 1981 0
Ochenbauer Nicole HSV OL Wiener Neustadt 1980 8333308
Kostakova Petra OK Dobris 1981 8196035
Skoglund Marte Frol IL 1980 7505020
Mohus Randi Marie Wing OK 1980 7016297
Lucio Moral Beatriz COBI 1980 7209342
Kesselaers An Omega Belgium 1981 2026135

W45+ (44)
Nome Team Anno Sicard Country D1D2D3D4D5
Mrskočová Dana OK Lokomotiva Pardubice 1973 8033225
Palmertz Veronika Helsingborgs SOK 1979 7791202
Wessfeldt Tina Skåneslättens OL 1979 8501041
Vondráčková Markéta OB Kotlarka Praha 1978 8460270
Alstad Lena Lyngsaunet Frol 1978 1030278
Junkova Petra SK Studenec 1974 8330759
Guidolin Manuela AD Trento Orienteering 1977 7149958
Kangasaho Hanna Lynx 1976 7171714
Škáchová Petra Oddíl OB Kotlářka 1970 8017712
Granqvist Linda FK Göingarna 1978 8080307
Bartůňková Lucie SK Moravan Louňovice 1977 2143389
Gjessing Ingvild Vang OL 1979 790815
Lubāne Dace Auseklis IK 1975 8501111
Trofimchik Marina ASA Tel Avive 1977 7201330
Dent Kathie Red Roos 1979 8639434
Dubova Dace Auseklis IK 1975 8658500
Suter Valérie CA Rosé 1976 8005376
Palo Unna-Sisko Helsingin Suunnistajat 1976 Rent
Magazu Radka OK Dobříš 1978 801288
Svensson Liselott Jönköpings OK 1976 7607300
Ullerteg Ulrika Jönköpings OK 1977 8471208
Moen Ellen Nydalen SK 1976 0
Tervo Johanna Pihkaniskat 1979 1399952
Ikäheimonen Taru OC Grani 1976 0
Hruskova Blanka OK Dobris 1975 8512716
Fleming Ioana Rocky Mountain Orienteering Club 1977 0
Malečková Iva USK Praha 1975 2067949
Bella ferrer Meritxell Club Orientació Berguedà 1978 8501231
Angell-Petersen Mari Freidig 1976 8038270
Albinson Marit Freidig 1979 1080179
Lillealtern Randi Freidig 1975 2220550
Friedl-Steiner Susanne HSV Pinkafeld 1976 8008100
West Rachel Bibbulmun Orienteers 1976 8017338
Vlastníková Lucie OK Jilemnice 1975 2060258
Avaste Piia Saue Tammed 1979 8039993
Johansson Jenny IFK Göteborg Orientering 1976 0
Tschopp Sabin OLG Dachsen 1975 8291975
Mercier Ocean Hutt Valley / Awakairangi 1975 8004466
Housková Monika OK Dobříš 1975 2044893
Nyström Sanna-Kaisa OK Ravinen 1975 0
Ekblad Torun OK Ravinen 1977 0
Ivanauskaite Rasa OK Azuolas 1979 8300084
Zhiyembayeva Saltanat Mira 1978 0
Mizerniuk Valentyna Sever 1979 8653432

W50+ (46)
Nome Team Anno Sicard Country D1D2D3D4D5
Žagare Ilze Mona OK 1971 8044480
Waldhauserová Irena OK Jiskra Novy Bor 1974 8226310
Dal Sasso Laura Vicenza Orienteering Team 0174 1970 8100068
Matthew Jo SROC 1974 8475092
Luescher Eva Argus-Luescher 1971 0
Mjøsund Katja Bemböle OC 1971 7001908
Instanes Tanja IF Sturla 1972 0
Haapasalo Heidi Tampereen Pyrintö 1971 Rent
Alvmyren Ingela Halmstad OK 1972 8120519
Sieglova Dagmar Matfyz Praha 1970 8660371
Rimsjö Sand Åsa Tullinge SK 1972 2059069
Myslivcová Lenka OK Slavia Hradec Králové 1970 515465
Kastner Barbara Naturfreunde Wien Orienteering Team 1970 8105105
Sramkova Iva OB Ricany 1972 8033239
Maddalena Caia O-92 Piano di Magadino 1974 8290574
Tiitola-Savilahti Annamari Lynx 1971 8010461
Burgmair Annette OLG Regensburg 1974 0
Malmi Päivi Helsingin suunnistajat 1974 1401602
Joutsen Marja Tampereen Pyrintö 1970 Rent
Lynum Margot Freidig 1974 1396196
Varhaníčková Jana USK Praha 1969 2222787
Barca Sandra Gruppo Orientisti Vallemaggia 1972 8638723
Mäki Nina Jämsän Retki-Veikot 1972 8656943
Asp Johanna IFK Göteborg Orientering 1972 0
Melbye Forsbak Trude Freidig 1971 0
Melkstam Karolina Lerums SOK 1971 9710711
Fagerstrom Susanne Lerums SOK 1973 8197305
Asp Maria IFK Göteborg Orientering 1972 1040519
Junegard Tina Tullinge SK 1970 700123
Hempel Christine USV TU Dresden 1971 2299
Nilsson Maria OK Pan-Kristianstad 1971 8010323
Gunnarsson Linda Lerums SOK 1971 444044
Larsson Marie-Louise Lerums SOK 1971 0
Nurmela Anu Lahden Suunnistajat -37 1974 0
Klinkerová Jitka 603Jc_08 1964 8517320
McGivern Gareth Counties 1973 8064368
Flågen Ann Elin Heming Orientering 1970 8522574
TANNO Nathalie ACA 1970 1161970
Spinelli Tulla SCOM Mendrisio 1970 8071170
Kuner Natali Titan OK 1970 8654921
Lopatenko Svitlana Sever 1972 8653884
Afanasieva Olena Sever 1971 8653576
Kalnytska Nataliia Sever 1973 8653543
Kapara Olena Sever 1970 8005384
Vasilieva Nataliia Sever 1972 8653561
Kostina Olena Sever 1972 8330693

W55+ (49)
Nome Team Anno Sicard Country D1D2D3D4D5
Pechova Iva OK Lokomotiva Plzen 1961 8014556
Kosová Michaela OK 99 HK 1967 8660597
Horáková Jindra OK Lokomotiva Pardubice 1968 8660598
Weingard Elvira OLV Steinberg 1967 410527
Knobloch Katharina OLV Steinberg 1969 1409463
Freimane Ieva Auseklis IK 1969 8080050
Kosch Iris OLV Steinberg 1967 8141167
Haapasalmi Tuija Ounasvaaran Hiihtoseura 1966 Rent
Kvarme Hanne-Kristin IF Sturla 1968 8259854
Vassileva Tzvetanka CO2 1967 8269180
Sørensen Kristin Sæthre IF Sturla 1967 1180367
Pyymäki Pirjo Espoon Suunta 1965 501912
Rastinniemi Mervi Pihkaniskat 1968 0
Lisa Monika SKOB Ostrov 1967 8660918
ZORZO NILVA APARECIDA LENCINA COMIB 1969 2046247
Skovbaek Anne Søllerød OK 1963 8143213
Sesta Linda Uringa Orienteers 1967 8667371
Røysland Synnøve Søllerød OK 1966 8512018
Bustini Belinda O-92 Piano di Magadino 1969 8001808
Nielsen Anne Kaae Søllerød OK 1965 1428685
Bäcklund Ann-Charlotte IFK Göteborg Orientering 1964 426242
Becker Fiona Søllerød OK 1968 0
Kaminger Ingrid Orienteering Klosterneuburg 1969 8130813
Møller Kirsten Søllerød OK 1965 8033365
BONORA Béatrice ALCO 1967 7002008
Maag Iben Falck Søllerød OK 1966 8719060
Simonsen Sandra Simonsen Travel 1968 8009103
Carlsson Ninni Stora Tuna OK 1969 8141069
Ilmonen Kirsi Jämsän Retki-Veikot 1969 8251802
Johannessen Liv Karen BUL Tromsø 1967 2115184
Saoner Silvia Imperdible 1968 2010753
Häuptli Yvonne ULU`S REISEWELT 1966 8045065
Längheim Anna-Lena Tullinge SK 1967 998765
Freeman Vanessa BigFoot 1965 8641070
Hatlen Monica Snättringe SK 1965 8213737
Carlsson Monica Nyköpings OK 1967 9990323
Nilsson Eva-lena Nyköpings OK 1965 9650915
Djerf Nina Lerums SOK 1965 9650208
Rasmussen Lone OK Snab 1966 8010766
Alfredsson Malin Lerums SOK 1969 451970
Sallai Sara SZVSE 1965 46073
Amigó Anna C. O. CATALUNYA 1966 8638377
Storhov Torunn Spets Freidig 1967 8161967
Gelderman Marquita North West Orienteering Club 1967 8290667
Olm Ylva Kil OK 1969 8030413
Berglind Helena OK Södertörn 1965 2156562
Laznickova Marcela SKOB Zlin 1967 9200524
Grob Brigitte OLC Kapreolo BT 1967 8090767
Dudnik Tetiana OXYGEN 1968 8653420

W60+ (20)
Nome Team Anno Sicard Country D1D2D3D4D5
Quickfall Karen SROC 1963 8667588
Hermann Eliza Hertfordshire Orienteering Club 1961 8411009
Toftered Cecilia IF Rigor 1963 441575
Husner Lily OLK Wiggertal 1961 8110461
Taylor Joanne SROC 1963 8196301
Berglund Margareta Stora Tuna OK 1964 Rent
Sundelin Rørvik Gisela Heming Orientering 1963 Rent
Sander Agneta Göteborg-Majorna OK 1961 8210328
König Kirsten OLGO Süd 1962 8636991
Chmelařová Marie OK Slavia Hradec Králové 1963 9122
uno akiko tama 1961 Rent
Elfving Mepa Espoon Suunta 1960 1470448
Raaen Trine Marit Justad Aker Brygge Orientering 1964 8200490
Justova Jana OK99 1961 207818
Garriga Anna Club Orientació Berguedà 1960 8488538
Dutly Nicoletta Gruppo Orientisti Vallemaggia 1962 8339288
Bettelini Friedrich Giuliana Unitas Malcantone 1962 8665595
James Ros SMOC 1961 8154171
Balcarova Eva OK99 Hradec Kralove 1959 2001942
Tsymbalenko Natalia Sever 1964 1000425

W65+ (31)
Nome Team Anno Sicard Country D1D2D3D4D5
Jepson Christine Southdowns 1958 8651787
Simmons Alison BOKM 1955 8150655
Saunders Alison Hertfordshire Orienteering Club 1959 8100659
Wehrli Christina ULU`S REISEWELT 1955 8719045
Valentin Lotta Gustavsberg Sodertorn 1957 8131330
Holcombe Bronwyn Auckland 1955 8271155
Ptasekiene Vitalija Devyni Labirintai 1956 8667576
Demont Francette CAC2408 1957 8150457
Nilsen Edel Sofie Asker skiklubb 1959 1304046
Nimigean Dorina New England Orienteering Club, 1957 408816
Eklöf Berit Matteus SI OK 1958 0
Boelle Catherine COOL 1957 8009928
Sani Tuula HU-46 1959 8137547
Lazaro Garcia María Jose Ibón Zaragoza 1958 8502490
Foster Joanna BOKM 1957 8250957
Kelsey Helen BOKM 1957 8210257
Crippa Loredana Polisportiva Besanese 1956 8003210
Catmur Virginia BNCO 1955 8091693
Polkovnikova Vita Mona OK 1957 2074154
Socha Hanna Kaminska Stowarzyszenie Team 1955 8093115
Martin Eva OLK Argus 1956 8653085
Svantesdotter Ingrid FK Göingarna 1956 1108160
Burge Judy LOC 1957 8191157
Bay Dilya KZ ind 1959 8140959
Fischerström Lotta SOL Tranas 1959 8451940
Ebneter Christa Allegra 1956 8657294
Muzsnai Ágota HSE Szentendre 1955 8211055
Forseth Magnhild Frol il 1956 7505070
Birke Hanne Kolding OK 1956 8141056
Olesen Eva Konring FIF Hillerød 1 1955 8505429
Huz Liubov Sever 1956 8653523

W70+ (13)
Nome Team Anno Sicard Country D1D2D3D4D5
Uleviciene Jurate Devyni Labirintai 1951 8651343
Keiniene Laimute Devyni Labirintai 1953 8112237
Christoffersen May Asker skiklubb 1953 211057
Lütolf Béatrice OLG Welsikon 1950 1407555
Gipsle Inara TVOC 1952 8661144
Fjogstad Bjørg Ingunn Oppsal IF 1954 Rent
Økstad Siri Oddersjaa 1954 8183080
Turner Di Southdowns Orienteers 1951 8030951
Wegmüller Doris Allegra 1951 64588
Stillhard Lis Allegra 1954 8663352
Karpinski Judith NEOC 1950 1418632
key sue MFR 1954 8002282
Broennimann Hilly ULU`S REISEWELT 1953 8658436

W75+ (10)
Nome Team Anno Sicard Country D1D2D3D4D5
Rosen Miriam SROC 1949 8640466
Haraldsson Margareta Gustavsberg Sodertorn 1949 2078297
Lindblom Inger OK Orinto 1949 7490413
Peltola Kati Bembole OC 1947 8160301
Kocbach Bjorg Bergens TF 1945 8111646
Thisted Ellen Søllerød OK 1946 250021
Margaira Rita CRAL GTT 1945 210598
Turner Teresa South London 1948 37705
Sliman Chantal BNCO 1947 8201058
Eggli Margrit Fuersten OK Ettingen 1948 0

W80+ (4)
Nome Team Anno Sicard Country D1D2D3D4D5
Pletscher Elisabeth OLVZ 1944 8120344
Venhauer Dieti OLC Union Viktring 1944 8291044
Brammall Valerie ULU`S REISEWELT 1943 8636012
Berge Katharina Mo Freidig 1944 8498048